Zlínský kraj Praha Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Vysočina Středočeský kraj Středočeský kraj Liberecký kraj Karlovarský kraj Plzeňský kraj Ústecký kraj Jihočeský kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj Jihomoravský kraj
Kalendář akcí
Tip na výlet
Autobusová zastávka Nádraží Bubeneč.
Hřbitov se nachází asi 500 m severně od města při silnici vedoucí do Kšic. Založen byl v letech 1901-1902 a tak zde na dnešní ploše asi 2.167 m2 najdeme převážně novodobé náhrobky. Bývalý hrobnický domek byl v letech 1942-43 přestavěn na obytné účely a dodnes je tak využíván. Hřbitov je v současné době v dobrém stavu, uzamčen a kontakt na správce najdete u vstupu na hřbitov.
Přístav určený pro osobní dopravu byl v této lokalitě využíván již od roku 1878. Jako kotviště slouží náplavka pod Rašínovým nábřežím. V přístavišti mimojiné kotví dva jediné parníky v Praze, Vltava a Vyšehrad, patřící Pražské paroplavební společnosti.
Doporučujeme
Rotunda sv. Jiří
Rotunda sv. Jiří byla postavena na místě staršího dřevěného kostela v roce 1126 a byla posvěcena olomouckým biskupem Jindřichem Zdíkem. Nachází se na nejvyšším místě památné hory Říp v nadmořské výšce 459 m. Zbudována byla na památku vítězné bitvy knížete Soběslava I. nad německým králem Lotharem, ke které došlo 18. 2. 1126 u Chlumce, poblíž Ústí nad Labem. Její zasvěcení sv. Jiří, jako patronu orby, patrně souviselo s odvozováním původu Přemyslovců od legendárního Přemysla Oráče, avšak nejstarší zmínka o zasvěcení kaple tomuto světci pochází z počátku 16. století. Stavba byla budována jako rotunda poloválcovitou apsidou a připojenou válcovou věží, tvarem se již hlásící k typům podélných kostelů, z opracovaných opukových kvádříků. Pokryta je kamennou krytinou. Nejstarší známé stavební úpravy rotundy sahají k roku 1826 a byly prováděny u příležitosti 700. výročí bitvy u Chlumce. Velké úpravy byly rovněž prováděny v letech 1869 - 1881. K posledním úpravám došlo mezi lety 1966 - 1974. Rotunda je významným uměleckým dílem dokládající vysokou úroveň české architektonické tvorby v době vlády Soběslava I.