Zlínský kraj Praha Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Vysočina Středočeský kraj Středočeský kraj Liberecký kraj Karlovarský kraj Plzeňský kraj Ústecký kraj Jihočeský kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj Jihomoravský kraj
Kalendář akcí
Tip na výlet
Rozhledna se nachází na vrchu Kbíl zhruba kilometr východním směrem od Švejcarovy Lhoty, odkud sem vede turistická značená cesta. V podstatě jde o vysílač telekomunikačního operátora s vyhlídkovou plošinou na kterou vede 147 schodů. Z vyhlídkové plošiny je díky dostatečné výšce kruhový rozhled, který poskytuje výhled na Strakonice a okolí, Kleť a  Šumavské pohoří s vrchem Boubín a Lbín. Přibližně na východním obzoru je možno spatřit i chladící veže elektrárny Temelín. Rozhledna je volně přístupná celoročně. Zaparkovat lze na plácku u odbočky na Švejcarovu Lhotu ze silnice Libětice – Úlehle. Zde se také nachází turisticky značená cesta, která vás dovede na vrch Kbíl.
Doporučujeme
Divadlo Metro
Černé divadlo Františka Kratochvíla je velmi známé pro sdělnost a jazykovou bezbarierovost. Patří tím mezi světové unikum, známé nejen v Praze, ale i v zahraničí.
Doporučujeme
Muzeum v Bruntále
Muzeum v Bruntále, které je umístěno v prostorách zámku Bruntál, vybudovalo během své stoleté historie rozsáhlé fondy vlastivědných a uměleckohistorických sbírek. Má na zámku svá odborná pracoviště, muzejní knihovnu  a fotooddělení s fotoarchivem. Vedle odborných aktivit vyvíjí i velkou prezentační činnost: přímo v objektu zámku Bruntál vybudovalo muzejní expozice „Příroda Bruntálska“ a „Řemeslo má zlaté dno - řemesla a živnosti bruntálského regionu“. Ve výstavních síních v přízemí zámku pořádá každoročně řadu výstav. Ve správě Muzea v Bruntále jsou tři kulturní památky: zámek Bruntál,  Kosárna v Karlovicích ve Slezsku a hrad Sovinec. Stálá expozice Příroda Bruntálska (příroda regionu, chráněná území). Řemeslo má zlaté dno (řemesla a živnosti na Bruntálsku na přelomu 19. a 20. století).  Otevírací doba: X. -  IV.  úterý – neděle 9:00 – 16:00 V. -  IX.. pondělí – neděle 9:00 – 17:00  
Ivanovický židovský hřbitov se nachází na východním okraji obce (Tyršova ul.) v těsné blízkosti benzinové pumpy. Hřbitov byl založen nejpozději v 17. století a za druhé světové války byl poškozen nacisty. Lepšího osudu se nedočkal ani po válce. Hřbitov o velikosti přibližně 3.766 m2 je dnes volně přístupný, ohrazen pouze z části pletivem a není o něj příliš pečováno. Na ploše, která je dodnes částečně terénně rozdělena bývalým mlýnským náhonem se nachází přibližně 50 náhrobků v různém stádiu zachovalosti. Nejstarší pochází z roku 1805.