Zlínský kraj Praha Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Vysočina Středočeský kraj Středočeský kraj Liberecký kraj Karlovarský kraj Plzeňský kraj Ústecký kraj Jihočeský kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj Jihomoravský kraj
Kalendář akcí
Tip na výlet
Regionální muzeum v Teplicích sídlí v budově zámku v centru města Teplice. Teplický zámek byl původně založen jako ženský benediktinský klášter v polovině 12. století královnou Juditou. Roku 1278 byl vypleněn německými vojsky. Za husitských válek byl poničen a po nich definitivně opuštěn řeholnicemi. Za Johanky z Rožmitálu byl přebudován na světskou tvrz dále rozšiřovanou dalšími vlastníky – Volfem z Vřesovic a Vchynskými na zámek. V letech 1634 - 1945 byl zámek v držení Clary-Aldringenů. Zásadní přestavby probíhaly v polovině 18. století a po požáru města v letech 1794 – 1806 (společně se zámeckým kostelem a zahradou), kdy zámek získal dnešní klasicistní podobu. Roku 1789 bylo přistavěno k západnímu baroknímu křídlu klasicistní divadélko. Jižní křídlo zámeckého komplexu je pozůstatkem původních klášterních budov. Vedle stálých expozic na zámku můžete navštívit řadu zajímavých výstav.   PROHLÍDKOVÉ OKRUHY NA TEPLICKÉM ZÁMKU Trasa A – začátek prohlídky v 10.00 a ve 14.00 hodin - Expozice keramiky a porcelánu, zámeckých interiérů, historických hodin, umění 14. - 18. století a archeologická, mineralogická a zoologická expozice Trasa B – začátek prohlídky v 11.00 a v 15.00 hodin -Expozice umění 14. - 18. století, historických hodin, zámeckých interiérů, lázeňství a numismatický kabinet Trasa C – začátek prohlídky ve 13.00 a v 16.00 hodin - Parohová chodba, Rokokový sál, expozice historických hodin, umění 14. - 18. století a archeologická, mineralogická a zoologická expozice Trasa D - sobota a neděle 10.00 - 12.00 a 13.00 - 17.00 hodin - Po stopách zaniklého kláštera v Teplicích – expozice v unikátně dochovaných románských interiérech kláštera  
Několika stupňový vodopád na Borovém potoce se nachází na severovýchodním úpatí Medvědí hory, nedaleko přečerpávací elektrárny Dlouhé Stráně. Celková výška vodopádu je 14 m, z toho nejvyšší stupeň má 8,5 m. Vede sem značená odbočka z turisticky značené cesty vedoucí z Pradědu do Kout nad Desnou. Přístup je sem víceméně jen pro pěší, cesta v samém závěru u vodopádu je velmi zarostlá smrčky.
Doporučujeme
Turecká věž - Nymburk
Zajímavá technická památka stojí v ulici Na Přístavě. Jde o renesanční vodárnu postavenou z cihel a kamení v roce 1597. Patrně tak pro tento účel  byla upravena jedna z hradebních věží. Nová renesanční vodárna nahradila zřícenou dřevěnou stavbu. Na jižní straně je u vstupu dochovaný pískovcový renesanční portálek.
Jihozápadně od města, u železniční trati při silnici do Velké Hleďsebe se nachází mariánskolázeňský židovský hřbitov. Založen byl roku 1875 a za druhé světové války zdevastován. Zbořena obřadní síň a většina náhrobků odvezena. Po válce byl hřbitov opraven. Následně sem bylo dovezeno několik náhrobků z Tachova, dva z Lázní Kynžvart. Hřbitov o ploše 3.780 m2 je ohrazen zdí s branou a domkem přestavěným pro obytné účely. Kromě již zmíněných náhrobků se dochovalo na 80 náhrobků obyvatel zdejšího poválečného penzionu pro důchodce. Hřbitov je přístupný mimo soboty a židovské svátky.