

Kalendář akcí

Tip na výlet
Doporučujeme
Památník Mistra Jana Husa Památník Mistra Jana Husa sídlí v domě postaveném na místě bývalého rodného domu Jana Husa. Najdete jej na hlavní průjezdní ulici, asi 150 m od náměstí.
Dnešní dům je v jádru renesanční, nejspíše postavený okolo roku 1616. Současná expozice je z roku 1975 upravená v roce 1991. Na domku Husův reliéf od sochaře Bohuslava Schnircha, odhalený roku 1869, při oslavách 500. výročí narození Jana Husa. Na náměstí stojí socha Mistra Jana Husa od k. Lideckého.
Každoročně se v městě Husinci konají Husovy oslavy a Cyrilometodějská pouť - 5. a 6. července.
Stálá expozice
Život, dílo a význam M. Jana Husa pro evropské dějiny.
Husova světnička.
Galerie v čp. 37.
Doporučujeme
Sloup Panny Marie Mariánský morový sloup na Hradčanském náměstí nechal postavit svým rozhodnutím z roku 1725 císař Karel VI. Základní kámen byl položen v roce 1726. Dílo však bylo díky finančním problémům dokončeno a vysvěceno až v roce 1736.Mariánský morový sloup stojí na místě, kde se konaly bohoslužby pod širým nebem v období morové epidemie v letech 1713 – 1714. Sochy umístěné na sloupu jsou dílem F. M. Brokoffa a jeho žáka F. I. Weise. Postava Panny Marie na vrcholu sloupu je vysoká 2,06 m byla v roce 1844 pozlacena. V roce 1894 byla umístěna do lapidária a nahrazena kopií od L. Wurzela. Na horním soklu jsou plastiky znázorňující sv. Václava, sv. Víta, a sv. Vojtěcha. Na dolním jsou postavy sv. Alžběty Duryňské, dávající žebrákovi almužnu, sv. Pavla, sv. Floriána, sv. Jana Nepomuckého a sv. Karel Boromejského,Sloup stojí na podstavci s kamennými hranoly.
Doporučujeme
Barokní opevnění Hradčan Částí petřínského vrchu prochází zbytky barokního opevnění Hradčan s baštami IX. – XIII. Bylo vybudováno počátkem druhé poloviny 17. století. V některých místech probíhá paralelně s Hladovou zdí postavenou v době vlády Karla IV.
Doporučujeme
Most přes Smíhovské nádraží Most je kovové konstrukce a je určen pouze pro pěší. Spojuje Nádražní ulici s křižovatkou ulic Dobříšská a Radlická.