

Kalendář akcí

Tip na výlet
Doporučujeme
Vysílač Lysá hora Lysá hora je dominantou Beskyd a stejně tak i 78 m vysoký vysílač, který stojí od 70. let 20. století na jejím vrcholu. Jeho výstavbu předcházelo vybudování několik kilometrů dlouhé asfaltové silnice sem na vrchol. Stavbu která má tři části vybudovalo VOKD Ostrava. Tvoří jej šestipodlažní budova, boční energetické křídlo a podzemní část s náhradními zdroji energie. Ze šestipodlažní budovy pak ční anténní nosič s laminátovým nástavcem na antény. Jelikož je zde průměrně 171 dní v roce sněhová pokrývka, mnohdy hodně vysoká, vyžaduje objekt stálou přítomnost obsluhy.
Lysá hora byla už od dávné doby symbolem jak pro české tak pro německé obyvatelstvo. V roce 1870 byla pod vrcholem postavena lovecká chata pro účastníky honů. Jelikož němci považovali Lysou horu za symbol germánství, byla již v roce 1880 postavena na jejím vrcholu německá útulna. První česká chata zde vznikla až v letech 1933-1935. V 70. letech chaty vyhořely a zbyla jen ubytovna Kamenný dům.
Doporučujeme
Rozhledna Pivní maják v Žatci Rozhledna Pivní maják v Žatci, okres Louny.
Doporučujeme
Kostel P. Marie Sněžné - Rokycany Hlavní rokycanský kostel stojí kousek severně od Masarykova náměstí.
Jeho historie sahá do dlouhé minulosti. První zmínka je někdy z počátku 12. století kdy se zde nacházel biskupský dvorec. Později pak byl v roce 1363 při kostele vystavěn klášter augustiniánů. Zanedlouho v roce 1421 byl vypalán husity a na jeho přibližném místě dnes stojí budova městského muzea. V roce 1784 zničil kostel velký požár a následně byla stavba přestavěna v pozdně barokním slohu. Tehdy však ještě bez věže, ta jako empírová byla vystavěna v letech 1821-1823.
V kostele se nachází deskový obraz Snímání z Kříže (kolem roku 1500) a hlavní oltář (1760) se sochami od J.F.Platzera.
Doporučujeme
náměstí Míru Náměstí Míru bylo centrálním náměstím Královských Vinohrad. V letech 1884 – 1926 neslo název Porkyňovo náměstí. V letech 1926 bylo přejmenováno na Mírové náměstí. Stalo se tak na paměť mírového uspořádání Evropy po 1. světové válce. V letech 1933 – 1940 neslo název Vinohradské náměstí a v části německé okupace Československa, v letech 1940 – 1945 se jmenovalo Říšské náměstí. Po okupaci mu byl vrácen název Vinohradské náměstí. V roce 1948 bylo pojmenováno na náměstí míru. Název měl vyjadřovat vůli národů Československa po míru.