Zlínský kraj Praha Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Vysočina Středočeský kraj Středočeský kraj Liberecký kraj Karlovarský kraj Plzeňský kraj Ústecký kraj Jihočeský kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj Jihomoravský kraj
Kalendář akcí
Tip na výlet
Zříceniny hradu Starý Berštejn najdete na dominantním kopci u Vrchovan nedaleko od Dubé. Historie hradu Hrad si na strmém vrcholu po roce 1427 postavil Jindřich Hlaváč z Dubé. Posléze hrad přešel do majetku pánů z Vartemberka. Přes své malé rozměry a vysokou polohu byl obydlen až hluboko do 16. století, kdy byl opět majetkem pánů z Dubé. Před rokem 1576 si Adam Berka z Dubé postavil nad městem Dubou zámek Nový Berštejn, a hrad poté rychle zpustl. Dispozice hradu Dispozice hradu byla v podstatě trojdílná. Příchozí vstoupil branou, z boku zajištěnou okrouhlou vystupující věží, do areálu předhradí. Zde se přístupová cesta obracela okolo cisterny a velké dvouprostorové hospodářské budovy. Branou, dnes již zcela zaniklou, vstoupila do parkánu okolo jádra, který se za ním rozšiřoval do lichoběžné střední části hradu. Tatéž s největší pravděpodobností obsahovala provozní objekty lehčí konstrukce, které nezanechaly výraznějších stop. Pravděpodobně drobnou věžovitou branou se vstupovalo do malého čtverhranného jádra. Jeho hlavním objektem byla čtverhranná obytná věž s valeně zaklenutým přízemím na nejvyšším místě kopce. Hradní zřícenina je dnes v soukormých rukou a byla částečně zrekonstruována k bydlení. Na požádání majitel provede prohlídku. Tipy na výlet Na výlet se můžete vypravit na barokní zámek Stvolínky, zříceninu hradu Jestřebí, tvrz Jiljov, zříceninu hradu Chudý hrádek nebo zříceninu hradu Vítkovec. V Kravařích  najdete třeba expozici lidového bydlení.  Ubytování najdete v Dubé.  
Zrekonstruovaný židovský hřbitov se nachází na severním okraji lesa zhruba kilometr jižně od obce Dub. Založen byl na počátku 18. století a používán někdy do druhé světové války. Dnes se na jeho ploše nachází zhruba 100 náhrobků z doby od poloviny 18. století do roku 1940. Z velké části je ohrazen zrekonstruovanou zdí z lomového kamene. Jinak je volně přístupný. Dorazit se k němu dá dvěma způsoby. Buď se vydat z obce po turisticky značené cestě směrem na Budkov. Cesta za obcí odbočí na polní cestu a pak na západním úpatí vrchu sejít vpravo z cesty přes menší louku do lesa a trochu pátrat. Nebo lze vyjít z jižní části obce kolem zemědělského družstva a dál po  cestě směřovat směrem k lesu na jeho okraji se pak vnořit po téměř neznatelné cestě vlevo směrem ke hřbitovu. Nejsnadnější a nejlepší je spíše první varianta.
Muzeum Fojtství je umístěno s expozicí zasvěcenou historií města v nejstarší dochované budově na území Kopřivnice. Kromě bohatých informací týkajících se života v Kopřivnici jsou zde vystaveny jedny z nejstarších dopravních prostředků kočáry, sáně a bryčky, které započal vyrábět v areálu fojtství Ignác Šustala zakladatel místní „kočárovky“ pozdější firmy Tatra. V podkroví budovy je vybudován výstavní prostor, kde probíhají pravidelné výstavy. Naopak v suterénu muzea se nachází stylový prostor vhodný k nejrůznějším oslavám apod. Stálé expozice Zakladatel firmy TATRA v Kopřivnici (kaple Ignáce Šustaly a rodiny zakladatele) - Expozice kočárů Archeologie (pravěk - Šutynova studánka, středověk - hrad Šostýn). Dalšími pobočkami Regionálního muzea v Kopřivnici jsou Technické muzeum a Lašské muzeum. Informace o vstupném zde!
Doporučujeme
Praha - Křeslice
Městská část Praha - Křeslice je součástí správního obvodu Praha 11.