Zlínský kraj Praha Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Vysočina Středočeský kraj Středočeský kraj Liberecký kraj Karlovarský kraj Plzeňský kraj Ústecký kraj Jihočeský kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj Jihomoravský kraj
Kalendář akcí
Tip na výlet
Branický kostel sv. Prokopa je jednolodní stavba s kněžištěm ukončeným apsidou, s připojenou sakristií na jižní straně a s hranolovou věží na západní straně. Svatyně je novorománská, postavená v roce 1900 podle projektu arch. Rudolfa Vomáčky.
Doporučujeme
Jihočeská plavební
  Jsme malou společností provozující vyhlídkové plavby v malebném Týně nad Vltavou na vyhlídkové lodi Regent, která svým vzhledem působí romanticky a dokonale zapadá do celkového pohledu na město a jeho okolí.     Naší nabídku tvoří především tři vyhlídkové trasy. Krátkou plavbu 25min do okolí Týna nad Vltavou. Středně dlouhou plavbu 70min k soutoku řek Vltavy a Lužnice odtud následuje krátká plavba po řece Lužnici a zpět do Týna nad Vltavou. Dlouhou plavbu po řece Vltavě k přehradě Kořensko kde se proplavíme plavební komorou a odtud uskutečníme krátkou plavbu k obci Újezd kde se před  z části zatopenou malou vojenskou pevností ( bunkrem) z 2 světové války obrátíme a vyplujeme zpět přes plavební komoru do Týna nad Vltavou.       Naším cílem je Vám poskytnout jedinečný zážitek nejen prostřednictvím víkendových rodinných výletů, ale díky každodennímu provozu také během Vaší dovolené a dalších příležitostí. Například romantická plavba v dopoledním klidu či naopak při západu slunce Vám jistě náladu nezkazí.  Nabízíme Vám možnost prohlédnout si město a okolní přírodu jiným způsobem, jakým pohled z paluby lodi zajisté je.  Bližší informace Vám rádi poskytneme na našich Webových stránkách WWW.JIHOCESKAPLAVEBNI.CZ Těšíme se na Vaši návštěvu a přejeme Vám mnoho zážitků na palubě lodi Regent . Najdete nás na centrálním městském přístavišti v bezprostřední blízkosti hlavního Týnského silničního mostu. Ze směru od Temelína stačí pouze přejet most, za ním odbočit vlevo a pak již stačí pouze sjet nejbližšími uličkami (Děkanská a Pod Kostelem) dolů k řece na centrální parkoviště. Odtud je to už jen pár kroků. Kotviště je vyznačeno na mapě  
Na náměstí Svobody se nachází barokní chrám sv. Máří Magdalény. Dnešní stavba byla vybudována v letech 1732-1736 na místě staršího gotického kostela, který spravoval řád křížovníků s červenou hvězdou. Stavbu ve stylu vrcholného baroka byla postavena podle plánů K.I.Dientzenhofera. V roce 1759 byl kostel poškozen požárem, zejména obě jeho věže. V interiéru najdeme dvě gotické Madony, ústřední oltářní obraz od E. Dollhopfa, postranní oltář s obrazem Máří Magdalény od Josefa Kramolína a barokní oltářní plastiky. Pod kostelem se nacházejí rozsáhlé podzemní prostory, kam byly přemístěny pozůstatky ze zrušeného hřbitova. Původně se zamýšlelo vybudování kostnice, k tomu však zatím nedošlo. Přístup do těchto prostor zajišťuje informační centrum.
Historie hradu Hrad založil v první polovině 14. století patrně Jindřich z Lipé. V polovině 60. let přešel z rukou pánů z Lipé na pány z Pirkenštejna. Roku 1447 hrad vyhořel a o 16 let později roku 1463 ho vyženil Viktorin z Poděbrad. Ten ho spolu s Ratajemi prodal v roce 1487 pánům ze Švamberka. Následně se zde majitelé střídali. Za majitelů Malešických z Černožic byl horní ratajský hrad přestavěn na zámek a Pirkenštejn přestal být obýván. Při selském povstání roku 1627 byl těžce poškozen. V letech 1713-1724 upravil Oktavián Kinský pustý hrad na faru se zvonicí. Dispozice hradu Čelo hradu tvoří za šíjovým příkopem rovná hrada s kulisovou branou před volně stojícím bergriftem. Původní palác hradu se zaoblenými nárožími stojí v zádní části dispozice a byl přestavěn na faru. Uchoval si však své členění do tří místností v každé úrovni. Při bočních stranách stávala provizorní zástavba. Na opyši pod palácem probíhá další parkánová hradba se střílnami. Přímo vstup do hradu není běžně možný, okolí je však volně přístupné. V nedalekém okolí můžete navštívit také hrad Český Šternberk. Ubytování naleznete například v Ratajích nad Sázavou nebo v Českém Šternberku.