

Kalendář akcí

Tip na výlet
Doporučujeme
Židovský hřbitov Mikulov Mikulovský židovský hřbitov byl založen ve druhé polovině 15. století a patří k nejrozsáhlejším moravským židovským hřbitovům. Hřbitov je rozdělen na tři části a na střední úsek navazuje nejčestnější místo pohřebiště, tzv. rabínský vršek s hroby mikulovských a moravských zemských rabínů. Na hřbitově o ploše se nachází přes 4.000 náhrobků. Ty nejkrásnější pocházejí ze 17. století a mnohé z nich se staly vzorem pro náhrobky na jiných místech.
Doporučujeme
Lomové jezírko u Sosně Soseňský lom se nachází necelý kilometr za obcí Soseň ve směru k Obecnýmu vrchu.Žulový lom je již více jak 50 let opuštěn. Je součástí jesenicko-čisteckého masívu a bylo zde těženo jak plošně tak jámovým způsobem. Tam kde se těžilo jámově je dnes malebné jezírko s kolísající hladinou. Lomový prostor je dnes z větší části zarostlý. V roce 1997 byl vyhlášen přírodní památkou.
Doporučujeme
Kostel Panny Marie - Dubí Zajímavý až exoticky působící kostel ve zdejší oblasti je kostel Panny Marie, nacházející se na konci obce Dubí při silnici vedoucí na Cínovec.
Iniciátorem kostela postaveného roku 1898 ze sbírek věřících byl hrabě Clary, architektem pak P. Bigaglio. Kostel zaujme nejen svoji architekturou ve stylu benátské gotiky, ale také použitým stavebním materiálem, kterým je bílý a červený mramor.Jde o trojlodní baziliku s vyšší hlavní lodí. Hlavní loď má výšku 13,9 m a šířku 7,2 m, boční lodě pak mají výšku 8 m. Celkově je kostel dlouhý 50 m a široký 17,2. Ve věži vysoké 33 m se nacházejí dva zvony.
Kostel slouží nejen k bohoslužbám, ale i ke kulturním účelům.
Doporučujeme
náměstí Míru Náměstí Míru bylo centrálním náměstím Královských Vinohrad. V letech 1884 – 1926 neslo název Porkyňovo náměstí. V letech 1926 bylo přejmenováno na Mírové náměstí. Stalo se tak na paměť mírového uspořádání Evropy po 1. světové válce. V letech 1933 – 1940 neslo název Vinohradské náměstí a v části německé okupace Československa, v letech 1940 – 1945 se jmenovalo Říšské náměstí. Po okupaci mu byl vrácen název Vinohradské náměstí. V roce 1948 bylo pojmenováno na náměstí míru. Název měl vyjadřovat vůli národů Československa po míru.