Zlínský kraj Praha Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Vysočina Středočeský kraj Středočeský kraj Liberecký kraj Karlovarský kraj Plzeňský kraj Ústecký kraj Jihočeský kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj Jihomoravský kraj
Kalendář akcí
Tip na výlet
Doporučujeme
Divadlo Broadway
Bývalé kino v centru města, které bylo v roce 2001 prěstavěno v moderní, třípodlažní Divadlo Brodway. Divadlo je umístěno v pražském Paláci Sevastopol (postaven v roce 1938), který je zapsán v seznamu objektů památkově chráněných, a jehož pasáž Broadway spojuje ulici Na Příkopě s ulicí Celetnou. Repetoár divadla tvoří především muzikály.
Doporučujeme
Hromnické jezírko
Hromnické jezírko vzniklo v bývalé jámovém lomu, kde se v letech 1828-1898 těžila vitriolová břídlice ze které byla získávána dýmavá kyselina sírová. Lom je k hladině jezírka hluboký přibližně 60 m, hloubka vody přibližně 15 m a zatopená plocha 3 ha. Zatopený lom obklopují zarůstající haldy vytěženého materiálu. Jezírko má neobvykle načervenalou barvu, protože voda na dně obsahuje rozpuštěné sírany, které se vyluhují z břidlic. V podstatě je jezírko zředěnou kyselinou sírovou a proto se v něm nenachází žádný život.
Autobusová zastávka Klukovice v ulici do Klukovic je určena pro dopravu ve směru Prokopské údolí, Barrandov, Hlubočepy, Smíchov.Pojmenování je odvozeno od místního názvu Klukovice.Autobusová zastávka je součástí pražské hromadné dopravy, kterou tvoří trasy metra, městských autobusů a tramvají. Zahrnuje i Petřínskou lanovku, lanovku v pražské ZOO a přívozy přes Vltavu. Dopravní spojení má téměř každá pražská ulice, každé náměstí, či nábřeží.Zabezpečuje přesuny po Praze jak Pražanům, především do zaměstnání, tak návštěvníkům Prahy, turistům. Jejím prostřednictvím mohou navštěvovat pražské památky, divadla, koncerty, výstavy, muzea, kluby, fitcentra apod. Díky ní mají zabezpečenou dopravu i hotely a jiná zařízení poskytující v Praze ubytování, jako například priváty, kempy, botely, hostely, turistické ubytovny, ale i podniky nabízející pohostinství, jako jsou restaurace, kavárny, jídelny, pizzerie, pivnice, cukrárny apod.Prostřednictvím pražské hromadné dopravy je tak dostupná veškerá kultura, kterou Praha svým obyvatelům a návštěvníkům nabízí, stejně jako její jedinečná architektura, příroda, zábava a další nepřeberné množství historických, kulturních, duchovních a přírodních hodnot. A to 24 hodin denně!
Dnešní zbytky šumperského městského opevnění pocházejí z doby počátku 16. století. Tehdy byly vystavěny hradby, doplněné dvěma branami a pěti baštami. Není jasné jestli tehdy nové hradby nahradily nějakou starší kamennou fortifikaci či dřevěnou palisádu. Výška hradeb činila až 5 metrů a byla silná 1,5 m. Před ní se pak nacházel vodní příkop široký minimálně 10 m, napájený Bratrušovským potokem. Jedna brána (Nová) se nacházela v dnešní Lužickosrbské ulici, druhá (Stará) pak v místech vyústění Starobranské ulice do ulice Generála Svobody. Starou bránu zesiloval barbakán, malé kamenné opevnění ve tvaru podkovy. Za třicetileté války bylo opevnění poškozeno a při dobytí města Švédy roku 1646 bylo nařízeno dokonce jej strhnout. Zkázu dokončil průběh 19. století. Tehdy byly některé části zcela odstraněny, postupně zasypán příkop a zmizelo rovněž všech pět bašt. V roce 1860 byly městem odkoupeny obě brány a postupně během tří let zbourány. Do dnešní doby se zachovaly tři úseky hradebních pásů, jeden mezi Langrovou ulicí a ulicí Na Hradbách s parkovou úpravou, druhý v Okružní ulici při Kostelním náměstí a třetí za Slovanskou ulicí.