Zlínský kraj Praha Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Vysočina Středočeský kraj Středočeský kraj Liberecký kraj Karlovarský kraj Plzeňský kraj Ústecký kraj Jihočeský kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj Jihomoravský kraj
Kalendář akcí
Tip na výlet
Na severním okraji města, nad ulicí Odbojářů najdeme horažďovický židovský hřbitov. Jeho historie sahá do první čtvrtiny 19. století, v roce 1979 sem byly přesunuty náhrobky ze staršího židovského hřbitova nacházejícího se blíže centru při hradbách. Na dnešní ploše 3.097 m2 najdeme zhruba necelé čtyři stovky náhrobků, v přední části se pak nacházejí ty přesunuté ze staršího hřbitova. Hřbitovní domek adaptovaný na obytné účely dnes chátrá. Jinak je hřbitov ohrazen cihlovou, částečně kamennou zdí a uzamčen. Severní část je oplocena a připravena na výstavbu nové zdi (9/2012).
Doporučujeme
Rozhledna Ocmanice
Malá zajímavá rozhledna se nachází necelý kilometr jižně od obce Ocmanice. Nevede k ní značená cesta, nachází se u malé asfaltové silničky spojující obci se silnicí Třebíč – Náměšť nad Oslavou. Rozhledna byla zpřístupněna v červnu 2004. Postavena na městském vodojemu ve výšce 427,5 m.n.m. Je kovové konstrukce, doplněné menším dřevěným opláštěním. Její celková výška je pouhých 15,2 m a vyhlídková plošina se nachází ve výšce 6,2 m nad zemí kam vede 50 schodů. Jelikož okolní okrajina je víceméně rovinatá a okolí nezalesněné, poskytuje i při své malé výšce dobrý kruhový rozhled do okolí, zejména pak na Náměšť nad Oslavou a jeho zámek. Přístup na rozhlednu je volný. Celkové náklady na stavbu dosáhly 420.000 Kč.
TIC působí v obci od roku 2006 , poskytuje informace turistům i místním obyvatelům  o možnostech návštěvy kulturních i sportovních akcí v místě i okolí, tipy na výlety, ubytování, prodej upomínkových předmětů, zabezpečuje přístup na internet, spolupracuje s ostatními TIC okresu Rychnov.Otevírací dobadle sezony červen – září     PO-PÁ 8.00 – 17.00                            SO-NE 9.00 – 12.00                        říjen – květen    PO-PÁ 8.00-16.00                            SO-NE ZAVŘENO
Ke špitálu a kostelu Stětí sv. Jana Křtitele se vztahují nejstarší zprávy o městě. Raně gotický kostel byl roku 1421 poškozen a roku 1452 obnoven. Následně byl restaurován po požárech roku 1635, 1742, 1744 a 1813. Na klenbách kostela byly v roce 1845 obnoveny fresky s výjevy ze života Jana Křtitele pocházející z roku 1744. Až do roku 1945 se zde pravidelně konaly špitální poutě, ale v období komunistického režimu stavba rychle zchátrala. Po rekonstrukci v 90. letech 20. století slouží převážně ke koncertům a jiným kulturním účelům. Jednolodní kostel obdélného půdorysu se čtvercovým kněžištěm doposud ve své hmotě obsahuje velkou část původního románského kostela.