Zlínský kraj Praha Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Vysočina Středočeský kraj Středočeský kraj Liberecký kraj Karlovarský kraj Plzeňský kraj Ústecký kraj Jihočeský kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj Jihomoravský kraj
Kalendář akcí
Tip na výlet
Na vrcholu Chlumu kde proběhla v roce 1866 jedna z nejkrvavějších bitev byla v roce 1899 postavena kovová 25 metrů vysoká rozhledna. Umožňující výhled hlavně po bývalém bojišti a za dobrých podmínek byly vidět i vrcholky Krkonoš. V roce 1987 byla rozhledna zesílena a rekonstruována. Ovšem zanedlouho opět vyžadovala rekonstrukci. Navíc rozhlednu přerostl les a výhled byl omezen. V roce 1999 byla rozhledna prodána společnosti Eurotel. Vež byla rozebrána a ještě téhož roku zde vyrostla nová železná telekomunikační věž o výšce 55,6 metrů s vyhlídkovou plošinou ve výšce 34,8 metrů. Na něj pak vede točité schodiště o 183 kovových schodech. Celá stavba přišla na 14 milionů korun.Přístup na rozhlednu je omezen od dubna do října.
Dějiny muzea se počínají roku 1912. Tehdy místní občanské sdružení shromažďovalo mezi františkolázeňskými občany historické předměty pro budoucí městské muzeum. Jelikož tuto iniciativu podpořil starosta Evžen Loimann a přenesl celou záležitost do kompetence města - bylo muzeum oficiálně založeno a sídlilo v budově Aeskulap čp. 131 v Americké ulici.Po první světové válce se ve vedení muzea angažoval významný regionální badatel Alois John, který v třícátých letech získal výstavní prostory a sbírku přeměnil již na skutečné muzeum. Během druhé světové války muzeum zaniklo a sbírky zmizely. Od roku 1957 se sbírkové předměty začaly opět shromažďovat a v roce 1961 bylo muzeum přemístěno do budovy v ul. Dr. Pohoreckého .  V říjnu 2008 se muzeum přestěhovalo do rekonstruované budovy - původně   " Hasičského domu "   v Dlouhé ulici u Labutího jezírka.Zde jsou instalovány nové expozice dokumentující historii Františkových Lázní, historii lázeňství, objevení Františkova pramane a dějiny stáčení minerálních pramenů a mnoho dalších zajímavostí.Dnes má muzeum kolem 7000 sbírkových předmětů.   Stálá expozice: Historie lázní od objevení Františkova pramene architektura historie léčebných balneologických metod dějiny farmacie originál sochy Františka z r. 1923 významné osobnosti Fr. Lázní stáčení minerálních pramenů
V místech kde za minulého režimu šlo pomyslet na existenci vyhlídkové stavby jen těžko, stojí rozhledna Milíře. Stojí totiž 5 km západně od obce Rozvadov, v blízkosti státní hranice s Německem. Zhruba 30 metrů vysoká věž se nachází na kopci Tomáška v nadmořské výšce 531 metrů a v roce 2001, ji zde vystavěl jeden z mobilních operátorů. Věž čtvercového půdorysu s vyhlídkovou plošinou, na kterou vede 126 schodů, nabízí výhledy na zříceninu Přimda, vojenskou věž na Velkém Zvonu a Německo. Rozhlednu provozuje obecní úřad Rozvadov a pro turisty je volně přístupná.
Kopec Varhošť (639 m. n. m.) je výraznou dominantou Českého středohoří, tyčící se nedaleko Litoměřic. Výhled, jenž nabízí, je srovnáván s výhledem z Milešovky. Výhled z Varhoště je dokonce pestřejší a zejména hluboké údolí Labe z něj máte jako na dlani. Tok Labe spatříme hned na osmi různých místech. Není divu, že toto místo lákalo vždy turisty chtivé dalekých výhledů. A protože se jim turistické spolky snažily poskytovat co nejlepší podmínky, je dnešní rozhledna v pořadí již třetí vyhlídkovou stavbou na Varhošti. Ta nejstarší ve skutečnosti parametry rozhledny ani nesplňovala. To jen turisté ze Spolku pro České středohoří využili pěti dubů rostoucích na vrcholu hory. V jejích korunách zbudovali jednoduchou vyhlídku se schodištěm. Měla jepičí život. První návštěvníky potěšila dramatickým výhledem na České středohoří v roce 1891. A v roce 1902 musela být z bezpečnostních důvodů stržena. Obnova rozhledny po první světové válce byl nekonečný příběh návrhů, maket, shánění financí a půtek mezi členy spolku. Uvažovalo se o rozhledně kamenné, později železné. Spolek, hnaný vidinou oslav čtyřicetiletého trvání, připadající na rok 1927, nakonec vybral návrh stavitele Röslera. Bylo zorganizováno slavnostní položení základního kamene (18.4. 1927), i když všichni věděli, že v pokladně není dost peněz. Finance nakonec vystačily jen na výstavbu čtyřmetrové kamenné podezdívky a na provizorní 10 vysokou trámovou konstrukci se třemi patry. Turisté si ji velmi oblíbili, a přestože nebyla, tak důstojná jak si sami členové spolku představovali, svůj účel plnila. Po druhé světové válce však pomalu upadala v zapomnění a na počátku 70. let musela být vzhledem ke svému žalostnému stavu stržena. Ovšem varhošť dlouho bez své dominanty nezůstal. Tentokráte bylo zvoleno originální a trvanlivější řešení. Architekti navrhli 13 tun těžkou ocelovou konstrukci s hlavním pilířem a třemi vyhlídkovými patry. Na původní podezdívku byla z chomutovských železáren dopravena vrtulníkem. 15 metrů vysoká rozhledna se 68 schody byla slavnostně otevřena dne 22. září 1973 spolu se zahájením výstavy Zahrada Čech. V roce 2003 prošla rozhledna kompletní rekonstrukcí a o dva roky později povyrostla o vysílací zařízení mobilního operátora. Výhled nabízí vskutku jedinečný. Na jihu Litoměřice, Říp a Házmburk, na východě hřebeny Dlouhého vrchu, na západě Krušné hory a Milešovku a na severu Děčínský sněžník a Bukovou horu.