

Kalendář akcí

Tip na výlet
Doporučujeme
Husitská bašta - Stříbro Jediná dochovaná bašta ve Střbře zvaná „husitská“ stojí při Plzeňské ulici. V roce 1705 byla upravena na obytnou funkci a doplněna barokním štítem.
Doporučujeme
Židovský hřbitov - Staré Město pod Landštejnem Židovský hřbitov se nachází severně od obce při zrekonstruované hrázi na potoce Pstruhovec.
Hřbitov byl založen někdy před rokem 1610 a naposledy rozšiřován v roce 1863. Za druhé světové války a po ní byl devastován. Dnes na ploše 1356 m2 se nachází okolo 170 náhrobků od roku 1727 do počátku 20. století. Hřbitov ohrazují zbytky obvodového zdiva a hřbitov je tak volně přístupný.
V obci se nacházela synagoga, patrně až do roku 1830 dřevěná, kdy vyhořela. Následně byla postavena nová v klasicistním slohu, která sloužila až do první světové války. V roce 1955 byla zbořena.
Doporučujeme
Rozhledna Travičná u Tvarožné Lhoty Mimořádně bohatý výhled nabízí rozhledna stojící na kótě zvaná Travičná (380 m), nad obcí Tvarožná Lhota u Strážnice. Rozhledna zde stojí od dubna 2001 a je další z řady věží, které jsou zároveň i vysílačem pro mobilní operátory. Vysílač zde chtěli postavit hned všichni tři hráči, působící tehdy na našem území. Nakonec stavba CHKO Bílé Karpaty prosadila jedinou stavbu, která umožňuje sdílení všech tří systémů. Vybudování věže financovala společnost Eurotel. Ta po dohodě se Správou CHKO Bílé Karpaty vybodovala na věži vyhlídkový ochoz pro turisty, ve výšce 34 metrů. Samotná je věž je vysoká 52,5 m a postavila ji firma VALPO Zlín. Generálním projektantem stavby je firma Ing. Josef Pivoda, inženýrská a projekční kancelář. Dodavatelem a projektantem ocelové části je firma Excon a.s. Praha.
V atriu rozhledny zřídila Správa CHKO Bílé Karpaty malou expozici o přírodě a kultuře okolního kraje. Když vystoupáte 177 schodů, naskytne se Vám okouzlující kruhový výhled. Ten zahrnuje na jihozápadě Hodonín a hřebeny Pálavy, Vaše oči budou pokračovat na severozápad, kde spatří hradbu Ždánického lesa a Chřiby. Dále uvidíte hrad Buchlov a kapli sv. Barbory na severu, na severovýchodě proslavené poutní místo – Svatý Antoníček u Blatnice a hřeben Vizovických vrchů. Ve výčtu samozřejmě nemohou chybět ani Bílé Karpaty s nejvyšším vrcholem Velké Javořiny. Po zdolání 178 schodů se nám z výšky 33,6 metrů naskytne pohled jihozápadním směrem přes Hodonín na hřebeny Pálavy, pokračuje přes severozápad dlouhou hradbou Ždánického lesa a Chřibů. Můžeme spatřit známý hrad Buchlov se sousedící kaplí sv. Barbory. Dále na sever jsou vidět jezera u Ostrožské Nové Vsi a směrem přes Veselí nad Moravou jde pohled dále za Uherské Hradiště až k Hostýnu. Na severovýchodní straně návštěvníka může zaujmout proslavené poutní místo - Svatý Antoníček u Blatnice a dále na obzoru je vidět hřeben Vizovických vrchů. Zbytek pohledu zaujímají Bílé Karpaty, kterým dominuje nejvyšší vrchol Velká Javořina (970 m).
Doporučujeme
Židovský hřbitov - Přelouč Nový židovský hřbitov se nachází východně od centra města při ulici Pardubická. Je dnes součástí křesťanského hřbitova. Brána vedoucí přímo na hřbitov je uzamčena, vstoupit na něj je možno právě přes vedlejší křesťanský hřbitov. Starý židovský hřbitov se nedochoval.
Starý židovský hřbitov byl založen roku 1680 a zrušen v roce 1874, nedochovaly se z něj žádné náhrobky. V roce 1887 byl založen nový hřbitov východně od města. V 80. letech 20. století byl silně zdevastován a hrozil mu i zánik. Naštěstí se jej podařilo zachránit, vyčistit a náhrobky postavit. Do dnešní doby se dochovalo asi 20 náhrobků z let 1890-1922.
Hřbitov je přístupný v otevírací době městského hřbitova.