Zlínský kraj Praha Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Vysočina Středočeský kraj Středočeský kraj Liberecký kraj Karlovarský kraj Plzeňský kraj Ústecký kraj Jihočeský kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj Jihomoravský kraj
Kalendář akcí
Tip na výlet
Na vrcholu Březníku (1006 m.n.m.) se nachází Vintířova skála – žulová skála s tesanými schody. Podle tradice měl pod vrcholem poustevnu benediktinský mnich Vintíř, misionář a diplomat, který zemřel v přítomnosti knížete Břetislava a biskupa Šebíře dne 9.10.1045. Vintířova skála dnes pro okolní vzrostlé stromy poskytuje jen částečný výhled a převážně jižním směrem. Pod skálou se nachází kaplička.
Doporučujeme
Jiráskův most
Jiráskův most přes Vltavu Jiráskův most přes Vltavu spojuje Smíchov s Novým Městem. Byl postaven v letech 1929 – 1933 podle projektu F.Mencla a architektonického řešení V.Hofmana. Most má železobetonovou konstrukci a šest obloukových polí o rozpětí 44,8 – 51 m. Šířka mostu je 21 m a výška 21 m , u pravého břehu Vltavy až 26,9 m. Obě rozsáhlá předmostí se nálevkovitě rozšiřuje. Na Novém Městě až na 70 m. Jeho 6 pilířů je obloženo žulovými kvádry. Má betonové zábradlí s ozdobnými otvory a osvětlovací kandelábry. Zajímavostí bezesporu je, že do zdiva byly zabudovány bezešvé roury, které měly v případě války posloužit k umístění náloží na destrukci mostu. Když přišli němci, dali roury zabetonovat jelikož se báli že by mohli most vyhodit do povětří čeští vlastenci.  Název Jiráskova mostu Most je pojmenován po českém spisovateli Aloisovi Jiráskovi. V době německé okupace, v letech 1940 – 1945 se jmenoval Dienzenhoferův. Jiráskův most je využíván pro automobilovou dopravu a pro pěší. Plavby na parníku od Jiráskova mostu Mezi Jiráskovým a Palackého mostem se nachází přístaviště Pražské paroplavební společnosti, parníky a lodě odsud vyplouvají na pravidelné plavby po Vltavě.
Rozhledna na vrchu Sedlo (902 m.n.m.) byla postavena v letech 2006-2009 na místě dřívejšího keltského hradiště, asi 5,5 km jihovýchodně od Sušice. Dřevěná stavba má půdorys sedmiúhelníku s poloměrem opsané kružnice 3,9 m v nejnižším podlaží. V každém podlaží výše se poloměr zmenšuje. Dřevěná konstrukce rozhledny je opláštěna vodorovnými prkny. Točité schodiště je ukončeno vyhlídkovým ochozem ve výšce 23,75 m, kryté střechou ve tvaru broušeného diamantu. Celá rozhledna je pak vysoká 27,75 m a spotřebovala 50 m3 řeziva a 10 tun oceli. Celkové náklady dosáhly necelých 6,5 mil. korun. Z rozhledny, která je celoročně volně přístupná je kruhový výhled. Poskytuje rozhled na panorama Šumavy, hrad Kašperk, Svatobor, Sušicko aj. K rozhledně vede značená cesta, nejbližší parkování je na konci Albrechtic.
Uprostřed obce přemosťuje Kosí potok starý barokní most. Pochází z první poloviny 18. století a v 19. století byl přestavován. Most dlouhý 15 m má dnes pět oblouků, z toho tři jsou víceméně původní, zatímco oba nábřežní pochází z přestavby.